Keresés
Close this search box.

Tartalomjegyzék

Hajtípusok

Milyen póthajak léteznek, mi a különbség a különböző póthajak között?

Hajtípusok más és más tulajdonságokkal rendelkeznek, ezek a tulajdonságok pedig meghatározzák, hogy az adott hajtípus mire használható. Ebben a bejegyzésben a különböző póthajak jellemzőiről lesz szó.

Hajtípusok jellemzői

Jó haj, rossz haj...
mi a különbség az eltérő Póthaj fajták között?

hajfelvarrás tartófonatos

A haj számos minőségben kerül forgalomba. A különböző felhasználási módszertől függetlenül a hajhosszabbításhoz felhasznált haj minőségének meghatározó szerepe van abban, hogy az később mennyire tűnik igazinak, mennyi ideig tart és mennyire kezelhető.

Szintetikus haj

A LEGROSSZABB HAJTÍPUS...

Ez tulajdonképpen nem is haj, hanem műanyag szálakból készített műhaj, tehát a szintetikus haj alapvetően műanyag és soha nem fog olyannak látszani mintha a sajátod lenne (ha csak nem vagy 30 cm magas és nem úgy hívnak, hogy Barbie). Ez a hajtípus nem kezelhető, nem formázható, gyakorlatilag nem alkalmas tartós hordásra. Ezt még ideiglenes hordásra sem ajánljuk.

 

Nem szálirányos hajak 

NON-REMY HAJAK...

A kevert szálirány a II. osztályú indiai hajakra jellemző leginkább. Az ilyen hajak nem szálirányosak mert ezeket nem copfban gyűjtik be, hanem kevert hajszálakból fésülik ki. Ezek az úgynevezett „non-remy” hajak.
Az ilyen hajak olcsón beszerezhetőek, de a nem egyező szálirány miatt szinte azonnal kócolódnak, gubancolódnak mosás után pedig összeállnak mert a hajszálak külső rétegét képező kutikula lemezkék nem egy irányban állnak és összeakadnak. Ez a haj nem való emberi fejre, teljesen alkalmatlan tartós hajhosszabbításhoz!

 

Vékonyított hajak 

Kutikula nélküli hántolt pótHAJAK...

A nem szálirányos illetve a nagyon kemény, vastag szálú hajak esetében sokszor kémiai eljárásokkal, savakkal eltüntetik a hajszálak külső védelmére szolgáló kutikula réteget, így a kutikula réteg pikkelyei nem akadnak össze illetve vékonyabbak lesznek a hajszálak.
Az ilyen haj már könnyebben festhető, formázható lesz. Ez az ún. „VÉKONYÍTOTT” vagy „HÁNTOLT” vagy „KEZELT” haj.
Hántolás után a kutikula nélküli hajat szilikonos fürdőbe helyezik, ettől a haj fényesnek és egészségesnek tűnik.
Az ilyen hajak egyik legnagyobb hátránya az, hogy pár mosás után a szilikonos felület lekopik így a haj nehezen fésülhető lesz és a kutikula réteg hiánya miatt  elkerülhetetlenül roncsolódik akár a mindennapi használat során is és ez a haj gyors tönkremeneteléhez vezet. Sajnos a kereskedelemben kapható hajak nagy része ilyen mert ez a fajta haj könnyen beszerezhető és olcsó a jó minőségű, nem kezelt hajakhoz képest.
Csak akkor válaszd, ha nem számítasz hosszú ideig tartó viseletre (pl. alkalmi kontyok vagy ritkán hordott parókák amelyek száraz tisztítása megoldható). Ilyen hajat drágán venni pénzkidobás.

 

 

A különbség a vékonyított kutikula nélküli és a kutikulás haj között:

II. OSZTÁLYÚ
SZÁLIRÁNYOS
HAJAK

VASTAGSZÁLÚ, DE NEM AKAD ÖSSZE

II osztályú haj

A II. osztályú hajak ugyan szálirányosak, ezért nem hajlamosak kócolódásra, de jóval vastagabb szálúak mint az európai hajtípusba sorolható hajak ezért nehezen formázhatóak, nagyon sötét alapszínűek, nehezen festhetőek mert általában sok vörös pigmentet tartalmaznak.
Sok esetben a póthaj nagykereskedők illetve gyártók, a szálirány betartásával, de nem egy copfból rakják össze a kész copfokat, ezért az ilyen hajak esetében egy copfon belül eltérő vastagságú hajszálak is lehetnek. Csak akkor érdemes ezt a hajtípust választani ha a saját haj is ehhez hasonló.

 

Tudtad?

Hamar múló Szépség

A kialakult kereskedelmi gyakorlat sajnos olyan, hogy sok esetben a fent említett kutikula réteg savas lemaratásával mesterségesen vékonyított hajakat is európai hajnak árulják, sőt sok esetben még az eladók sem tudják, hogy mit árulnak. 🙁

Az ilyen póthajak valóban nagyon hasonló tulajdonságúak mint az európai hajak, de ez sajnos csak pár mosásig, néhány hétig tart mert a szilikonréteg kopásával fénytelenné, nehezen kezelhetővé válik a haj. 

 

Ilyenkor persze egyre többször jön a hajvasaló, hogy a szénaboglya valahogy azért kinézzen, a póthaj állapota pedig minden egyes vasalással egyre rosszabb lesz, a minőség romlás felgyorsul.

I. osztályú európai vagy
európai
minőségű haj

PREMIUM REMY HAJAK...

cri-style hajhosszabbítás

Tulajdonságait tekintve a különféle hajtípusok közül az európai haj illetve az európai minőségű haj a leginkább hasonló az Európában élő emberek hajához.
Az európai hajtípusba tartozó hajak vékony szálúak, könnyebben kezelhetőek mint a nem európai társaik, bár sok esetben a haj világos színe ellenére is igen sok vörös pigmentet tartalmazhatnak.

Némelyik természetesen egyenes, némelyik természetesen hullámos. Ez tartós, jó kinézetű és rendszeres gondozás mellett sok ideig használható.
Európai haj hosszabbítására az európai hajtípus a legjobb minőség.
Magyarországon illetve Európában az ilyen haj a leginkább keresett hajtípus, hiszen az itt élők jelentős részének szintén az európai hajtípusba sorolható haja van.
Az európai hajtípuson belül –csak úgy mint az Európában élő emberek haja között is- lehet különbség (pl. vastagabb vagy vékonyabb szálú haj, stb…)
A póthajak kiválasztásánál érdemes abból kiindulni, hogy milyen a saját hajunk és ehhez hasonló hajat kiválasztani.

 

Miért az európai haj?

Minden nő gyönyörű, csábító és vonzó szeretne lenni. A nőiesség egyik alapvető attribútuma a hosszú, fénylő és ellenállhatatlan hajkorona. Nem mindenki születik azonban olyan adottságokkal, hogy derékig érő hajzuhatagot tudhasson magáénak, ám a hajhosszabbítás ma már ezt is lehetővé teszi.

Nem mindegy, hogy milyen alapanyagból készül az a póthaj, ami aztán a fejünkre kerül. A minőségi póthajak az igényes, esztétikus megjelenés kulcsát jelentik, nem utolsó sorban pedig hosszú távú anyagi befektetésként is funkcionálnak, hiszen nem kell őket olyan gyakran cserélni.

Az európai haj jelenti a legjobb választást, ha hajhosszabbításhoz keresünk póthajat. Miért? Elsősorban azért, mert ez áll legközelebb a közép-európai emberek saját haj textúrájához is.

Mi jellemző az európai hajra és miért ajánlott ezt a típust választani? Az európai haj nagyon jó kondíciókkal rendelkezik. Jól festhető, formázható, a jellemzően vékony szálvastagság miatt pedig könnyed esésű, selymes tapintású, könnyen fésülhető és természetes érzést kelt.

Ha Te is ilyen frizuráról álmodsz, bátran keress fel minket, és legyen gyönyörű, hosszú hajad Neked is!

A Cri-Style Hajstúdióban kizárólag I. osztályú minőségű európai póthajakkal dolgozunk!

Gyere el hozzánk, próbáld ki, és te is meggyőződhetsz, róla, hogy ez a neked való! 

Ha pedig úgy döntesz, hogy biztosan a legjobb póthaj minőséget választod és a hajhosszabbítást, hajdúsítást a Cri-Style Hajstúdióra bízod,  a nálunk alkalmazott kíméletes technikákról itt olvashatsz bővebben: Hajhosszabbítás a Cri-Style Hajstúdióban 

Látogass el szalonunkba és valósítsd meg álmodat a mi segítségünkkel, legyen Neked is mesébe illö, hosszú hajkoronád!

KERESD A CRI-STYLE HAJSTÚDIÓT A
INSTAGRAM-ON ÉS A FACEBOOK-ON IS!

FAQ

Kérdezz bármit!

Tapasztalatlan szemnek szinte lehetetlen ennek megállapítása. 

A műanyag haj égéskor  gombócokba olvad és égett műanyag szaga van.

A nem szálirányos haj mosáskor „felkap”, összeáll.

A vékonyított, szilikonos haj pár mosás után egészen más tapintású, fénytelen és nehezebben fésülhető lesz. A fenti videóban látsható a különbség egy jó és egy vékonyított haj között.

Az európai hajak általában világosabb barnák és egy kicsit vékonyabb szálúak, de nagyon sok kifejezetten jó minőségű és vékony szálú indiai haj létezik. Ha a haj vékonyítás nélkül is puha és vékonyszálú, akkor sok esetben megközelíti az európai hajak minőségét. 

Sajnos az indiai hajak nagy része vasztagszálú és sokkal sötétebb mint az európai hajak, ezeket a hajakat nevezi a közbeszéd „indiai” hajnak.

Nem. Alapszabály, hogy ha lehet, olyan póthajat kell választani ami a saját hajhoz hasonló.

Vastagszálú hajhoz vastagszálú póthaj ajánlott, hullámoshoz hullámos, stb…, szóval vannak kivételek, nem mindig a vékonyszálú európai haj jelenti a jó megoldást. A lényeg, hogy a saját hajhoz hasonló legyen a textúrája, szálirányos és egészséges kutikulájú legyen.